Divas novecojušas sēru vēstis

  Šonedēļ uzzināju par divu ievērojamu rakstnieku nāvi.
  29. novembrī nomira Roberts Holdstoks. Viņš vislabāk pazīstams ar grāmatu “Mitago mežs”, kas 1985. gadā saņēma Pasaules fantāzijas balvu un ir izdota latviski. Man ļoti patīk mitago cikla ideja par mežu, kurā atdzīvojas cilvēku zemapziņā dusošie arhetipi, par mitoloģijas un psiholoģijas sajaukumu, taču pati grāmata diemžēl neaizrāva. Tomēr daudziem cilvēkiem tā ir viena no mīļākajām fantāzijas grāmatām. Tās fragments oriģinālvalodā lasāms šeit.
  Dienu vēlāk nomira laikam jau visslavenākais serbu rakstnieks Milorads Pavičs. “Hazāru vārdnīca” ir manuprāt brīnišķīgi iztulkota latviski (serbu valodu es, protams, nemāku), turklāt lasītājam iespējams salīdzināt, kā to darījis Vinifreds Kraučis (kas diemžēl nepaguva pabeigt tulkojumu) un kā – Uldis Bērziņš. Man šī grāmata sniedza daudz prieka. (“Rīgas Laiks” 2006. gada februārī publicēja Ilmāra Šlāpina rakstu par “Hazāru vārdnīcu” un interviju ar M. Paviču.)

Advertisements

Posted on 04.12.2009, in Kas cits. Bookmark the permalink. 1 komentārs.

  1. Nemaz nezināju, vēl augustā izlasīju viņa jaunāko grāmatu “Avilion”, nebija jau vairs tas vecais labais Mitago mežs, bet bija labi. Tas nozīmē, ka sērijas sesto grāmatu varu negaidīt 😦

    Like

Bet man šķiet tā:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: