Intervija ar marsieti

  Pagājušās nedēļas žurnālā “Ieva” ir publicēta intervija ar Rasu Vītolu. Žurnāliste Agnese Meijere raksta, ka Rasa viņu esot sagaidījusi “apmulsuma pilnām acīm”, un tā noteikti būtu bijis, ja meitene zinātu, kādi jautājumi viņu sagaida.
  Šova “Dziedošās ģimenes” laikā internetā bija lasāms daudz pārsteidzoša par folkloristiem un Vītolu ģimenes dzīvesveidu un audzināšanas metodēm. Agnese Meijere gan neaizrāda, ka brāļiem un tētim vajadzētu aiziet pie friziera, un nepavaicā, vai vecāki bērnus par publisku izrunāšanos sit un ieslēdz pagrabā, tomēr Rasa viņas uztverē ir sveša kā citplanētiete, kam drīkst uzdot bērnišķīgi nekorektus jautājumus.
  ”Vai esi spēlējusies ar bārbijām, skatījusies televizoru? Ko jūs darījāt vakaros? Vairākums ģimeņu kopīgi skatās filmas.” (Proti, vai Vītolu ģimenei ir kas kopīgs ar normāliem cilvēkiem un ko var iesākt, ja nav tēvēkastes?) “Daudzas sievietes ir sajūsmā par iepirkšanos, pucēšanos…” (Vai tas nozīmētu, ka tā ir neatņemama sievišķības daļa? Intervijas pieteikumā rakstīts, ka “viņu sevišķi neinteresē tērpi un rotas”, lai gan blakus ir fotogrāfija, kurā raksta varone stāv ar dārgu bronzas kaklariņķi un piekariņu, un viņas veidols manuprāt ir visstilīgākais visā žurnālā.)
  Liela daļa intervijas ir veltīta Rasas attiecībām ar puisi. (“Pastāsti par savu draugu Ģirtu! Un kā jūs sagājāt kopā? Vai viņš izrādījās tāds, kādu biji domājusi?”) Šajā sakarā žurnāliste parāda savu kroņa numuru: “Cilvēks tā radīts, ka viņam organiski prasās seksu. Ko tu un tev līdzīgi domājošie prāto par seksu pirms kāzām?” Esi nu tik laipna un atbildi visas kopienas vārdā, jo MĒS taču nevaram iedomāties, kas darās JŪSU galvās un ķermenī.

Advertisements

Posted on 11.01.2010, in Kas cits and tagged . Bookmark the permalink. 5 komentāri.

 1. Būtu interesanti, kāds Jums radās priekšstats par meiteni pēc raksta izlasīšanas. Ievu nepērku vai arī daru to reiti, taču pēc šī ieraksta gribas izlasīt, kā meitene reaģēja uz muļķīgu jautājumu gūzmu.

  P.S. Atzīšos, man šī ģimene mazliet liekas, kā no citas planētas un ir arī mazliet sajūta, ka kāds mazītiņš krupītis arī ir apraksts, bet es droši vien maldos.

  Like

 2. macosvalodas

  Labs piemērs tam, kā žurnālisti nereti mēdz iekategorizēt cilvēku, tad uzdod attiecīgus jautājumus (citreiz tādus, kuros jau ietverta atbilde), izceļ (viņu priekšstatam vai radītajam tēlam) atbilstošās atbildes utt. Zīmīgs ir arī (skatos) intervijas pieteikums uz vāka: “Apzināti necenšos kļūt par raganu”. Tas arī izskatās analizējams: un neapzināti? ahā, par raganu?

  Like

 3. Ragana, jo lasa zāļu tējas.
  Varēja uztaisīt labu interviju, ja ietu ar attieksmi “atšķirīga, tālab interesanta”, nevis “atšķirīga, tātad jocīga”. Bet žurnālam acīmredzot šis tāpat ir gana labs materiāls.

  Like

Bet man šķiet tā:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: