Latvieši pasaulē un grāmatu dziedējošais spēks

Latvijas Nacionālā bibliotēka informē par divām izstādēm, kas varētu būt gana interesantas.
 Šodien atklāj izstādi „Pēc zemes, taisnības un gaismas”. Tajā skatāmi materiāli par latviešu izceļošanu uz Brazīliju 19. gs. beigās, uz Krieviju 19. gs. otrajā pusē un 20. gs. sākumā, kā arī tā saucamo „veclatviešu ierašanos” ASV 19. gs. nogalē. Ekspozīcija ar dokumentiem, fotogrāfijām, dažādiem izdevumiem skaidro aizbraukšanas cēloņus, cenšas rast atbildi, vai izceļotāji, cenšoties izrauties no nabadzības, meklējot taisnību, ko varētu dot gara brīvība, sasniedza, ko vēlējās, tā stāsta, kā latvieši iedzīvojās svešās zemēs un centās saglabāt latviskumu, kā centās kalpot Latvijai, kā viņu rīcība tika vērtēta dzimtenē.
 Savukārt rīt plkst. 15 LNB 5. stāva Mazajā izstāžu zālē atklās izstādi „Biblioterapija — grāmatu spēks”. Atklāšanas pasākumā būs iespēja tikties ar izstādes līdzautori psiholoģi Ievu Vaini, kas praktizē biblioterapiju, vadot tematiskos seminārus un lasot lekcijas par šo terapijas veidu visā Latvijā. Interesenti varēs iepazīties ar tematiski sakārtotu daudzpusīgu grāmatu klāstu. Tāpat ikvienam tiks dota iespēja izlasīt speciālistu ieteiktās grāmatas, kas piemērotas dažādām sarežģītām dzīves situācijām. Ekspozīcija ietvers arī grāmatas, kuras par dziedinošām atzinuši paši bibliotēkas lasītāji.
 Kaut arī mūsdienās dators un virtuālā vide ir nopietns drukātā burta konkurents, grāmatas vēl joprojām lieti noder dažādu problēmu saprašanā, risināšanā un pat cilvēka dziedināšanā. Vēsturiskā atskatā ideja par dziedināšanu ar grāmatām — biblioterapiju — ir pazīstama kopš pirmajām bibliotēkām Senajā Grieķijā, kur Tēbu bibliotēkas durvis rotāja uzraksts “Dvēseles dziedināšanas vieta”. Savukārt psiholoģijā termins „biblioterapija” apzīmē terapijas virzienu, kurā cilvēka problēmas tiek risinātas, izmantojot grāmatu lasīšanu.

Advertisements

Posted on 15.04.2010, in Kas cits and tagged , , . Bookmark the permalink. Komentēt.

Bet man šķiet tā:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: