piezīmes uz dokumentu malām (via Soliloquia)

Labs iemesls izmēģināt jauno WordPress pārpublicēšanas spēļmantiņu: Ernesta saistošais raksts par acīmredzot arhīvā uzietajiem dokumentiem, kuros redzams, kā dažādas okupācijas ietekmējušas Valsts Mākslas muzeja nosaukumu un darbu.

piezīmes uz dokumentu malām Itin bieži gadās, meklējot kaut ko vienu, uzdurties kam citam, negaidītam. Sajūta ir tāda, kā tumšā kāpņu telpā taustot pakāpienus – tu aizdedz sērkociņu – un aizmirsti, ko meklēji. Jo acu priekšā iznirst ornaments uz sienas; jocīgs vadu vijums izspraucas no metāla caurules; glīta lauvas galva noraugās uz tevi no griestiem; pelnutrauks uz palodzes,  ierīkots Indijas šķīstosās kafijas bundžā. Viss ir tik interesants, viss liecina, viss novērš uzma … Lasīt tālāk

via Soliloquia

P.S. Raksta autora piebilde:

Īstenībā figurē vairāki muzeji – viens, kas Valdemāra ielā; viens, kas Rīgas pilī; viens, kas Tukumā. Bet ieraksts ir vairāk par cilvēkiem noteiktā telpā, ne muzejiem kā celtnēm vai noliktavām. Iepazīstoties ar dokumentiem, biju pārsteigts par cilvēkiem daudz vairāk kā par institūcijām.

Advertisements

Posted on 07.06.2010, in Kas cits, Latviski and tagged , , , . Bookmark the permalink. 1 komentārs.

  1. Vispirms, paldies par izziņošanu, cik nu tas ir iespējams, kaut nebūt nav nepieciešams, jo rakstu vairāk sev – tādas kā piezīmes, lai neaizmirstu.

    Īstenībā figurē vairāki muzeji – viens, kas Valdemāra ielā; viens, kas Rīgas pilī; viens, kas Tukumā. Bet ieraksts ir vairāk par cilvēkiem noteiktā laikā un telpā, ne muzejiem kā celtnēm vai vērtību noliktavām. Iepazīstoties ar dokumentiem, biju pārsteigts par cilvēkiem daudz vairāk kā par institūcijām.

    Like

Bet man šķiet tā:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: