Grāmatu meklētāji

Asmo viņdien pieminēja, ka jaunās grāmatas atrod, izmantojot Amazon.com ieteikumus. Es arī reizēm tos aplūkoju. Parasti tie nav slikti, lai gan Amazone domā, ka cilvēks, kas nopircis, teiksim, visas piecas Duglasa Adamsa “Galaktikas ceļveža stopētājiem” daļas vienā grāmatā, noteikti vēlēsies tās iegādāties arī atsevišķos izdevumos.
Ir arī nepraktiskāki, toties saistošāki padomdevēji. Pie leišu grāmatu žurkām atradu saiti uz literatūras karti tūristiem. Doma vienkārša: ieraksti meklētāja lodziņā kāda autora uzvārdu un tev parādīsies uzvārdu mākonis. Jo tuvāk meklētajam atradīsies cita autora vārds, jo lielāka iespēja, ka tas varētu patikt ceļa meklētājam tūristam.
Izmēģināju piedāvājumu, sākot ar Jeff VanderMeer. Mazu gabaliņu tālāk atradās China Mieville. Uzklikšķinot uz Mjevila, Vandermiers jau bija krietni tuvāk un parādījās daudz vairāk pazīstamu britu uzvārdu. (Diemžēl attēlus ielikt nevaru.) Uzklikšķinot uz Jeff Noon, parādījās citi angļi, kā arī Staņislavs Lems, Emīls Zolā un Valters Benjamins.
Līdzīgu iespēju piedāvā arī LibraryThing grāmatu ieteicējs. Tur, ierakstot grāmatas nosaukumu, parādās, kas visbiežāk vēl pieder šīs grāmatas īpašniekiem. Ir arī iespējams atrast darbus, kas nesadzīvo kopā vienā bibliotēkā. Piemēram, tā paša Vandermiera Shriek: An Afterword cienītāji nelasa Bišu slepeno dzīvi, Ciparu cietoksni un Otrdienas ar Moriju. Viņiem labāk patīk The Surgeon’s Tale un Viriconium.

Advertisements

Posted on 01.07.2010, in Kas cits and tagged , . Bookmark the permalink. Komentēt.

Bet man šķiet tā:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: