Aicina parakstīties PRET PVN likmes paaugstināšanu grāmatām

Varētu taču padomāt, ka ar vienu reizi tajā upē pietika, bet nekā. Pēc iepriekšējās PVN palielināšanas es krietnu laiku iepirkos tikai ārzemju grāmatnīcās un, jāatzīst, pieradu pie tā. Labāk taču nemaksāt nodokļos neko (Lielbritānijā grāmatām ir 0 % PVN likme; šogad pavīdēja ideja par tās palielināšanu, un arī tur izdevēji bija šokā, lai gan viņiem tirgus, pretstatā mūsējiem, ir visā pasaulē. Nodoklis piemērots netika), nekā vairāk nekā piekto daļu cenas. Jo bēdīgāks šis stāsts ir tāpēc, ka pircēju pie mums ir tik maz, ka vai visām grāmatām tirāža ir tāda, kāda lielajās valodās ir smalkajiem kolekcionāru izdevumiem, tātad nekas lēts nesanāk.

Tiesa, nedomāju, ka mēs spētu mainīt valdības domas, vismaz ne tik vienkāršā veidā, uz kādu aicina Latvijas Grāmattirgotāju asociācija.

26. augustā sākas akcija, kuras mērķis ir novērst kaitējumu, kādu Latvijas sabiedrībai varētu nodarīt bezatbildīgu ierēdņu sagatavotās izmaiņas nodokļu likumdošanā. Aizbildinoties ar solījumiem starptautiskajiem aizdevējiem, Finanšu ministrija cenšas par katru cenu panākt atviegloto PVN likmju atcelšanu, radot draudus vairāku nozaru turpmākai pastāvēšanai. Visvairāk no likmes atcelšanas cietīs grāmatniecības nozare. Nacionālā grāmatniecība jau ir … Lasiet tālāk

Advertisements

Posted on 26.08.2010, in Kas cits. Bookmark the permalink. Komentēt.

Bet man šķiet tā:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: