Rudens dzeja un dziesmas

Man ļoti patīk rudens. Īpaši ābolu gados, kad to krišanas būkšķi gaisu padara vēl jutekliskāku. Bet arī šis nav slikts. Lai gan jau kādu mēnesi esmu satraukti skatījusies uz asterēm un dālijām svešos dārzos, īsti rudenīga noskaņa parādās tieši tagad, kad tūlīt sāksies septembris: ne tikai skolas, bet arī ražas vākšanas un dzejas dienu mēnesis.
Šai sakarā gribu norādīt uz Ēriha Kestnera dzejoli “Septembris” Ernesta tulkojumā:

Atvadas, kam karogkrāsās
Plūmju zilais, ābolzaļais.
Eņģeļtaures, astras plīvo.
Dārzā tūkstoš sveces kvēlo.

Tālāk lasiet pie viņa paša: soliloquia.wordpress.com.

***
Dzejas dienas šogad sāksies 5. septembrī plkst. 14 ar piedzīvojumu pastaigu Poēma par medusmaizi jeb izzinošām orientēšanās sacensībām, Āgenskalna un Torņakalna apkaimē meklējot atbildes uz dažādiem jautājumiem.
Tas būšot ir azartisks piedzīvojums trīs stundu garumā, kurā svarīga loma komandas stratēģijai, atjautībai, erudīcijai. Īpaša fiziskā sagatavotība nav nepieciešama. Pastaigas laikā, vadoties pēc uzdevumu aprakstiem un kartēm, katrai komandai būs jāapmeklē fotopunkti, jāveic dažādi uzdevumi, kas saistīti ar prasmi orientēties un komandas darbu.
Komanda – 3-4 dalībnieki bez vecuma vai kādiem citiem ierobežojumiem. Dalība sacensībās ir bez maksas. Līdz 3. septembrim lūdzam iesūtīt pieteikumus e-pastā dzejasdienas@hotmail.com ar norādi Piedzīvojumu pastaiga. Pieteikumā jānorāda komandas nosaukums, dalībnieku vārdi un uzvārdi, komandas kapteiņa e-pasta adrese un kontakttālrunis. Uzvarētāju pasludināšana un apbalvošana notiks plkst. 20 Dzejas dienu 2010 atklāšanas pasākumā klubā Nabaklab. Pasākumā uzstāsies medijroka grupa Suņa stunda.
Sīkākas ziņas par pasākuma norisi un noteikumiem meklējiet www.dzejasdienas.lv vai zvaniet piedzīvojumu pastaigas koordinatorei Ievai Vītiņai: 26166265.

***
Lai kā man patiktu rudens, ap šo laiku man galvā skan viena dziesma, tāpat kā pavasaros vienmēr dungoju “Baložu pilno pagalmu” depresīvo gabalu. Mana rudens dziesma ir jautrāka.

Posted on 31.08.2010, in Kas cits and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. 1 komentārs.

  1. Johaidī, akurāt par Dzejas dienām kā septembra būtisku sastāvdaļu biju pilnībā aizmirsis!

    Patīk

Bet man šķiet tā:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: