meitenes kāpēc jūs nelasāt romānus?

Uldis, tas, kurš ir baltais runcis, vaicā, kāpēc Latvijas blogeri nelasa grāmatas vai vismaz neraksta par tām, un prasa padalīties ar adresēm, kur tomēr ir arī šis tas par grāmatām. Sāku tur rakstīt komentāru un tad nolēmu, ka labāk pajautāšu tepat.
Es lasu arī leišu grāmatu blogus. To ir vairāk, un, kas interesanti, gandrīz visus raksta sievietes. Es zinu tikai vienu puisi, kas tā nopietni grāmatām pievērsies, turklāt tieši augsto plauktu literatūrai, nevis klasiskajiem vīriešu izklaides žanriem. Toties pie mums gandrīz vienvienīgi vīrieši regulāri apraksta kādu grāmatu.
Nav taču tā, ka sievietes neveidotu emuārus par tikai vienu tēmu. Mums ir rokdarbnieču, recepšu, modes un mūzikas blogi. Un tās, kas raksta par visu ko, kāpēc viņas runā par filmām un pat par teātri, bet tik maz piemin literatūru?
Tiešām, kā jau krietni pasen brīnījās Klāvs Elsbergs vai drīzāk viņa liriskais varonis, “meitenes kāpēc jūs nelasāt romānus taisni jau jums viņi ir domāti”?

Posted on 22.10.2010, in Kas cits and tagged . Bookmark the permalink. 5 komentāri.

 1. Labdien!
  Šiemet mokausi latvių kalbą universitete ir – sutapimas – pagaliau atsitokėjau, kad žmogus, pakomentavęs mano tinklaraščio įrašą apie “Silva rerum”, yra latvis (latvė?). Per mažai dar moku jūsų kalbos, todėl tikiuosi, kad bent jau pats (pati) moki lietuviškai (nes, kiek suprantu, stebėjai lietuviškus tinklaraščius), nes norėčiau, kad pamatęs (pamačiusi) šį komentarą, ką nors “atbildėtum” (mėgstu šį latvišką žodelį – atbildet, – sutampantį su tarmišku lietuvišku variantu) – ką nors tiesiog šiaip. Kad ir “labas”. Nes labai smagu matyti daug įrašų apie knygas latviškai ir įsivaizduoti, kad kada nors visa tai sugebėsiu suprasti. :} Sėkmės!

  Patīk

  • Aš čia stebiuosi, kodėl Lietuvoje apie knygas rašo moterys, o Latvijoje – beveik tik vyriškiai (išskyrus mane). Gal gali paaiškinti, kaip ten pas jus yra, kodėl lietuvės nebijo pasakyti visiems, ką jos skaito? 🙂
   Man patinka tavo tinkloraštis, mano nėra toks gilus, čia įspūdžių daugiau nei analizės.

   Patīk

   • Mano tinklaraštis irgi yra vieni įspūdžiai, labai kartais net asmeniški pastebėjimai, susiję su mano gyvenimu, tačiau galbūt šiek tiek kažką tekstuose keičia patirtis, gauta filologijos studijose (nors abejoju).

    O kodėl lietuvės nebijo kalbėti apie knygas, neįsivaizduoju, nesu tiek daug tokių tinklaraščių ir skaičiusi, bet man atrodo, kad Lietuvoje vyrai dažniau rašo kokybiškus įrašus apie marketingą, reklamą, politiką ir pan., o moterys renkasi tokią “lyriškesnę” pusę. Nors yra išimčių, žinoma. :}

    Patīk

 2. Meitenēm nav laika rakstīt par izlasīto, viņas lasa.

  Patīk

 3. Atļaušos nepiekrist Elsberga kungam, jo romāni nav domāti tieši sievietēm. viņš droši vien bija domājis tieši tos romantikas un dēku romānus nevis žanru kopumā. Lai nu kā, es vispār nezinu īpaši daudz latviešu sieviešu veidotos blogus, kur nu vēl tādus, kas specializētos tieši grāmatās. Bēdīgi, bet fakts!

  Patīk

Bet man šķiet tā:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: