Dzejas un dziesmu vakari

Ir Rīgā tāds dīvains muzejs, kurā nekad neesmu bijusi. Kā vispār var ienākt prātā Sauli ielikt muzejā, un, starp citu, kādu zinātnisko darbu tur veic? Lai nu kā, tur rīko tikšanās ar dzejniekiem un dziesminiekiem, par kurām es vienmēr uzzinu pārāk vēlu. Decembrī esmu palaidusi garām Sīmani, sasodīts…
Šovakar sešos Saules muzejā būs Latvijas krievu dzejnieces un atdzejotājas Milēnas Makarovas autorvakars. Tālāk organizatoru reklāmas teksts.
Milēna dzimusi 18.09.1972. Rīgā, viņas pasē rakstīts „igauniete”, kursadarbus universitātē rakstījusi par sieviešu rotaslietām Latvijā agrīnajos viduslaikos, ir iznācis dzejoļu krājums „Amalgama” (1997).
Vakarā piedalās arī atdzejotāja Amanda Aizpuriete, kuras ilgstošā draudzība un sadarbība ar Milēnu jau vainagojusies ar kopēju bilingvālu dzejas krājumu „Krēsla tevi mīl” (2005), kā arī ar abpusējiem atdzejojumiem literārajā periodikā.

„..Vienīgi tu šo gotikā dzimušo rokrakstu izburtot pratīsi,
Tu vienīgais nepagursi no rindām, kas augšup nes…
Uzdrīkstēšos tev rakstīt un nesargāties
Savas mirāžas atkailināt, savas vienatnes..”
(atdzejojusi Amanda Aizpuriete)

„Milēnas dzeja ir elēģiska un eleganta. Tajā jaušama esība vienlaikus divās pasaulēs: vienā ļoti konkrētā, ar Rīgas jūgendstila namu spokaino greznību, ar svecēm aiz Hellovīna ķirbju smaidiem, ar daudzām precīzi uztvertām detaļām, – un otrā, kurā laikmets pēkšņi var izrādīties pavisam cits, un atrašanās vieta pavisam cita, un viss pārveidojas, atklājot jaunus dziļumus. Un lasītājs jūtas kā ievests spoguļu zālē… Zīmīgi, ka Milēnas sastādītais un atdzejotais latviešu dzejnieku krājums (tur iekļauti Jāņa Elsberga, Jo, Māra Salēja, Annas Auziņas, Andra Akmentiņa un Gata Krūmiņa dzejoļi) saucas „1000 un 1 atspulgs” (2001),” – tā Milēnas daiļradi īsumā raksturo Amanda Aizpuriete.
Par vakara muzikālo gaisotni gādās ģitārists Rolands Masaļskis. Pasākumu sadarbībā ar Saules muzeju rīko Austras biedrība, folkmūziķu organizācija. Silta tēja garantēta, groziņi vienmēr gaidīti. Ieeja brīva, ziedojumi brīvprātīgi.

Posted on 11.01.2011, in Kas cits and tagged , , . Bookmark the permalink. Komentēt.

Bet man šķiet tā:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: