Šonedēļ internetā. 5

Pie Language Hat valodnieciski noskaņoti cilvēki no dažādām pasaules malām apspriež to, kā Lietuvas poļi grib, bet nedabū savās pasēs burtu w. Viedokļi, kā būtu jārīkojas leišu valdībai, ir atšķirīgi, taču visi tiek izteikti pieklājīgi, tikai kāds ungārs nosauc Slovākijas valdību par stulbu. Ne jau tikai Lietuvā ir tādas problēmas.
Pats emuāru saimnieks noteikti ir jauks cilvēks, jo viņš vakaros lasa priekšā sievai, līdz tā iemieg. Pie viņa uzgāju arī norādi uz Maskavā dzīvojošas tulkotājas jauko un smieklīgo rakstu par septiņiem gada vārdiem Krievijā. Pirmais jēdziens ir anomāli laikapstākļi, tad seko modernizācija, blogosfēra un citi labumi.

Ne pārāk parastas filosofijas izdevniecības re-press pārstāvis Pols Eštons (Paul Ashton) stāsta, kā veidojas grāmatu cena, un citas interesantas lietas. Re-press grāmatu elektroniskās versijas ir brīvi pieejamas internetā, un viņi lielu vērību pievērš grāmatu vākiem, izmantojot vietējo Melburnas mākslinieku darbus.
Grāmatu vāku kultam, kurā esmu gatava iestāties kaut tūlīt, veltītu rakstu sēriju publicē Austrālijas mazo izdevniecību apvienības SPUNC splogā. Viņiem vis nebūs šāds Apdaika vāks.

Rakstnieks Dž. M. Makdermots (J. M. McDermott) ir sapratis, kāpēc rakstīt triloģiju. Nē, tie nav merkantili apsvērumi, tas ir sapnis, kas turpinās vairākas naktis pēc kārtas.

Viņnedēļ pavisam piemirsu pašu skaļāko notikumu. Par godu amerikāņu skolēniem tika izdots jauns Haklberijs Fins, vārdu injun aizstājot ar Indian un nigger – ar slave. Par to rakstīja visur. Te pieminēšu tikai vienu rakstu, kurā Metjū Čeinijs (Matthew Cheney) atceras, kā viņš ticīgu ebreju skolā mācīja gan Haklberiju Finu, gan Venēcijas tirgoni. Es domāju, ka nespēju uztver vārdu nēģeris tik aizvainojoši, kā to saprot amerikāņi, līdz izlasīju Po stāstu The Gold-Bug, kas droši vien ir visos viņa latviski izdotajos krājumos, viens tā arī saucas: Zelta vabole. Tas, kā abi it kā inteliģentie galvenie varoņi izturas pret uzticīgo melnādaino kalpu, liecina, ka viņš tiešām netika uzskatīts par cilvēku.

Advertisements

Posted on 15.01.2011, in Kas cits and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink. 8 komentāri.

 1. Tulkotājas raksts par Krieviju The Moscow Times ir baigi labais. Man ļoti patīk lasīt tādas insider domas par Krieviju, ir tāds latviešu puisis Maskavā http://absolutelycosmos.blogspot.com/ , varēja tikai vairāk rakstīt.
  Es arī esmu gatava iestāties grāmatu vāku kulta biedrībā, tas man ir pastāvīgs šķendēšanās avots :).
  Manuprāt, ka ar to nigger amerikāņi ir aizgājuši par tālu, labot klasiku – tas jau iet uz cenzūru.

  Like

  • Jāmācās spāniski, viņiem mēdz būt brīnišķīgi vāki.

   Like

   • Latviski jau laikam pareizi būtu moris.

    Like

    • Mori/mauri vairāk attiecas uz arābiem, bet mūsdienās afrofrancūžus laikam pieklātos dēvēt par melnādainajiem, ja nu akurāt rodas tāda nepieciešamība norādīt, ka viņi nav bālģīmji. Patiesībā man nēģeris joprojām šķiet neitrāls vārds, labāks nekā tieša, tas ir, iztulkota atsauce uz ādas krāsu.

     Like

  • 1)vairāk nerakstu tāpēc, ka negribu palikt garlaicīgs un nemaz jau tik daudz piedzīvojumu man Maskavā nav.
   2)ja Tev varbūt ir īpaša interese par kaut ko, neslēp, varu noskaidrot un uzrakstīt par to savā blogā.

   Like

   • tas bija domāts doronike, kaut kā te apakšā iepostējās, nevis zem augšējā komenta, kā gribēju

    Like

    • 🙂 Puisim Maskavā
     Kādā veidā Tu vari kļūt garlaicīgs, salīdzinot ar tiem cilvēkiem, kuri pasaulei vēsta par savu brokastu ēdienkarti un kaķa ēšanas paradumiem? Manā uztverē pati Maskava ir viens liels piedzīvojums. Bez tam Tu taču studē kopā (kā sapratu) ar visdažādāko tautību pārstāvjiem no visādām valstīm.
     Man tas ir interesanti tāpēc, ka parasti krievu presē mēs varam lasīt pokazuhu, bet paši aizbraucam ciemos uz īsu brīdi un īsto pilsētas (un krievu) seju nemaz neieraugām.
     Tā kā nepuksti, sāki rakstīt emuāru – tad raksti 🙂 Man patika arī par poliklīniku un viesnīcu.

     Like

Bet man šķiet tā:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: