Šonedēļ internetā. 6

Ļoti īsi šoreiz.
Latvijas Fantastikas un fantāzijas biedrība izsludina stāstu un dzejoļu konkursu. Darbus var iesniegt līdz marta beigām, sīkāki noteikumi — LFFB vietnē.
Šonedēļ daudz runāts par e-grāmatu pirātismu. Starp daudzajiem pilnībā noliedzošajiem viedokļiem (pirātu dēļ es gandrīz nevarēju noslēgt jaunu līgumu) izceļas filipīniešu rakstnieka Čārlza Tana (Charles Tan) skatījums. Pie viņa, starp citu, atrodami Filipīnu fantastikas literatūras paraugi. Tans saka, lai nesūta viņu uz bibliotēku, Filipīnās tādu neesot. Brr, kas par dzīvi…
Bibliotēkas t. s. taupības dēļ slēdz arī Lielbritānijā. Kādas mazpilsētiņas iedzīvotāji, lai glābtu savu bibliotēku, dienas laikā ir paņēmuši visus 16 tūkstošus grāmatu. Stundas laikā bibliotekāri izsnieguši 380 grāmatu. Iedomājieties, kāda neticama atskaite viņiem sanāks! Tukšajiem bibliotēkas plauktiem jāsimbolizē tukšums, kādu bez šīs iestādes izjustu iedzīvotāji.
Līdz 15. februārim par velti var lejuplādēt žurnāla Sybil’s Garage 7. numuru. Tās ir gandrīz 200 lappuses fantastikas stāstu un dzejoļu.
1/4 Satori publicēti Māra Salēja dzejoļi. Man patika. Droši vien būtu jāpiebilst kaut kas par vietas izjūtu un tamlīdzīgi.

viltīgā milzene Daugava gulēja blakus
Pļaviņu ceļam un tumsībā vizuļoja
kā mēms svins
ar ledusgabaliem izbruģētais pavasaris

Nobeigumā mazliet vuārisma. Ilze Mazpane apraksta savu grāmatu plauktu.

Mani pašu ir piemeklējis variants ar nosaukumu „grāmatu plaukts pa visu sienu”. Plaukts ar nodomu ir vienas grāmatas dziļumā, kas nozīmē: Tev nebūs slēpties paksī, franču reālism! Tev nebūs sagumt aiz filozofijas lepnās muguras, latviešu nacionālais romantism!
Vispār tur ir tā: pie istabas baltajām debesīm stāv latvju gara manta – dainas – un rindu turpina padomju laikā izdotās dižgaru biogrāfijas un ceļojumu apraksti, par kuriem jūsmo vecāka gadagājuma cilvēki, bet manī pašlaik izraisa vienaldzību. Tie tur stāv, jo arī es varbūt kādreiz kļūšu par vecāka gadagājuma personu.

Posted on 22.01.2011, in Kas cits and tagged , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Komentēt.

Bet man šķiet tā:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: