Viņnedēļ internetā (romantiski), nākamnedēļ Rīgā

Paviegli teksti un attēli, nekā par politiku Āfrikā.
Lūk, mīlīga “Gredzenu pavēlnieka” recenzija, kas varētu nokaitināt kaismīgus cienītājus, taču skaidri norāda uz Tolkīna trūkumiem.

In fact Tolkien uses women as he does dwarfs and orcs, as convenient clichés on which to pin name badges. The exception is elf women. Tolkien likes elf women. Tolkien likes elves. Tolkien likes elves perhaps a little too much. In a, you know, unhealthy way. They are always basked in light, and sweet music, and bathed in heavenly perfume, and pouting, and doing that thing where you flutter your eyelids toward your cleavage to draw attention to your boobs without appearing too obviously cheap.

Ja uz grāmatu plauktiem un vākiem vien skatīties apnicis, var pamielot acis gar seksīgiem puišiem, kas lasa grāmatas. Nu, vai aizsūtīt savu foto uz “Hot Guys Reading Books“, lai tur ieņemtu vietu blakus Nīlam Geimenam.

Ja gadījumā kādu pievilcīgu cilvēku izdosies sastapt, pirms tam nekaitētu iepazīties ar 30 citātiem, kas var palīdzēt tikt pie seksa. Tās ir uzvedinošas frāzes visādiem gadījumiem, kas sākas ar Oskara Vailda atziņu: “The only way to get rid of a temptation is to yield to it.” Uz to var atbildēt ar pēdējo citātu:

30. Pussy, King of the Pirates by Kathy Acker
For the post-punk, French critical theory set:
“If you ask me what I want, I’ll tell you. I want everything.”

Bet, ja nav neviena, ko pārsteigt ar literatūras zināšanām, atliek grimt sapņos par misteru Dārsiju vai varbūt Edgaru Alanu Po. No magnētiska papīra darinātas izgriežamas lelles, drēbes un šampanieša glāzes pārdod etsy.com MellyMo veikaliņā. Būtu taču jauki mazliet paspēlēties ar kādu no šiem džentlmeņiem?

Bet pēc tam noskaidrot, kāds būtu mans darbs Zvaigžņu karu pasaulē vai apmeklēt kādu kultūras pasākumu.

15. februārī plkst. 18 Saules muzeja pagrabiņā (Kungu ielā 1, ieeja no Rātslaukuma) Austras biedrība rīko Amandas Aizpurietes dzejas autorvakaru.

tad sapratu, ka reiz jau gulēju šajā dārzā
tikai toreiz nebiju putns un nebiju viena
avenājstīgas dzelksnis iedūrās krūtīs
uz agrā papīra sniega nopilēja mana zaļā asins

16. februārī plkst. 18 Svešvalodu bibliotēkā (Kongresu namā) būs leišu stāstu vakars: tikšanās ar nesen iznākušās grāmatas “Lietuviešu zelta stāsti” redaktori Evu Mārtužu un citiem leišu stāstu meistariem un tulkotājiem. Grāmatā ir arī Sauļus Toma Kondrota stāsts “Kolekcionārs”. Tas man gan šķita viens no vājākajiem viņa krājumā, kas man tik ļoti patika.
Ja jau esmu nonākusi līdz bibliotēkām, beigšu ar Filipa Pulmana runu, kurā viņš mēģina no slēgšanas pasargāt Oksfordšīras bibliotēkas:

Leave the libraries alone. You don’t know the value of what you’re looking after. It is too precious to destroy.

Advertisements

Posted on 13.02.2011, in Angliski, Kas cits and tagged , , , . Bookmark the permalink. 6 komentāri.

 1. Es piekrītu tam, ka Tolkīnam ar sieviešu tēliem ir tā pašvakāk, bet, cik nopratu no viņa biogrāfijas, viņam vispār ar sievietēm bija angļu lorda cienīgas, ceremoniālas attiecības. Pārējam gan nevar piekrist – īpaši man nepatika, ka autors noniecina Tolkīna pūles, konstruējot elfu valodu. Varbūt grāmatā tā nav īpaši izmantota, bet tikai ar tādu attieksmi var radīt kaut ko paliekošu.
  Vēl man patika teiciens, ka “pasaulē ir tikai very few grāmatas, ko vērts lasīt”. Viņš varēja nosaukt tās grāmatas, visi tās izlasītu un liktos mierā ar to lasīšanu 😉

  Par Oksfordšīru – es sapratu, ka brēka ir dēļ vienas biblenes, bet tur jau grib aiztaisīt 20 no 43-jām! Tas nu gan ir tuvredzīgi. Laba Pulmana aizstāvības runa!

  Like

  • Ai, Anglijā viņi grib aizklapēt ļoti daudzas bibliotēkas, arī to, kuru apmeklēja Roalda Dāla Matilde. Reku vēl viens labs raksts par bibliotēkām un lasīšanas prieku: http://www.bbc.co.uk/news/magazine-11797998.
   Problēma ar Tolkīnu ir tā, ka viņu mēdz uztvert kā svētos rakstus un vienīgās patiesības paudēju, tāpēc ir veselīgi reizēm pabakstīt viņa tēlu. Bet vispār man patīk Toms Bombadils.

   Like

 2. Par Tolkīnu runājot. Tam kritizētājam gan vajadzētu nopietnāk apsvērt laiku, kad šis darbs tika sarakstīts. Tad jau bija modīgi varoņiem runāt kā saviesīgos pasākumus un patstāvīga sieviete bija vīra nolaidība. Es ar bērnībā “Gredzenu pavēlniekus” netiku lasījis, izlasīju studiju gados. Likās tā neko uz darbību balstīta grāmata. Pirms tam biju lasījis tikai The Silmarillion, tad vēl tikai mācījos angļu valodu un papildināju savu vārdu krājumu ar vārdiem, kurus nekad vairs neesmu uzmantojis. Bet elfi man vislabāk patīk tādi kādi tie ir Britu salu pasakās.

  Like

  • Paga, paga, Otrā pasaules kara laikā patstāvīga sieviete nebija nekas neparasts.

   Like

  • Es Tolkīnu uztveru vienkāršāk – viņam kā zinātniekam bija vienkāršāk uzkonstruēt jaunu valodu nekā saprast sievietes. Galu galā arī visādas mīlas attiecības GP ir stipri pakārtotas visam pārējam. Tas drīzāk norāda, ka Tolkīns izvairījās rakstīt par to, ko nesaprata, vai viņam neļāva audzināšana. Un labi, ka tā.
   Es GP izlasīju tikai pēc filmas, un šo secību nemaz nenožēloju.

   Like

   • Nu, pasaule, kurā sievietēm atvēlēta tikai simboliska vieta, nav nekas labs. (Starp citu, es zinu vienu mazu Arvenu, taču GP šis tēls ir pa pusei elfs.) Tomēr man vairāk nepatika padevīgie hobitu kalpi, kam saimnieks svarīgāks par visu.

    Like

Bet man šķiet tā:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: