Reklāmas pauze. Pēc tam kino

Šis ir literatūras balvu nomināciju laiks. Starp visām citām balvām, ko gribu šeit kādreiz pieminēt, ir Austrālijas fantastikas literatūras “Ditmar Award”, uz kuru labākā romāna kategorijā pretendē arī kāda šeit jau aprakstīta grāmata: Kāronas Vorenas „Walking the Tree”. Gluži ideāla tā nav, taču man ekoloģiski, antropoloģiski, feministiski utopiskā postapokalipse patika. Vāks arī glīts.
Grāmatas izdevēji “Angry Robot” šim gadījumam par godu šodien līdz pusdienlaikam e-grāmatu pārdod par vienu angļu mārciņu.
Ditmara balvas pretendentu saraksts atrodams šeit. Starp citu, Kārona Vorena šo balvu saņēma jau pagājušajā gadā par šausmu romānu “Slights”.

Cits austrālietis, nesen latviski izdotais Šons Tans, pirms pāris dienām saņēma Astrīdas Lindgrēnas piemiņas balvu, ko Zviedrijas valdība piešķir izciliem bērnu grāmatu autoriem un ilustratoriem, kuru darbos izpausta cieņa pret demokrātijas vērtībām un cilvēktiesībām. Tans šiem nosacījumiem lieliski atbilst, turklāt ļoti skaisti zīmē. Viņš šogad ir dabūjis arī “Oskaru” par animācijas īsfilmu “The Lost Thing“. Tas filmai ir jau kāds astotais apbalvojums.

P.S. Palūk, kā grāmatai un filmai saskaņotas krāsas!

Posted on 31.03.2011, in Kas cits and tagged , , , . Bookmark the permalink. Komentēt.

Bet man šķiet tā:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: