Svētvieta nacionālajai pašapziņai

Šodien, 3.maijā, Valsts prezidents Valdis Zatlers piedalījās jaunās Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas – Gaismas pils – spāru svētkos. Pēc kultūras ministres Sarmītes Ēlertes stāstījuma par bibliotēkas idejas dzimšanu un īstenošanu 20 gadu ritējumā Valsts prezidents sniedza savu vērtējumu bibliotēkas nozīmei Latvijas sabiedrībā.

Valdis Zatlers uzsvēra, ka bibliotēka ir nacionālās pašapziņas apliecinājums: „To pat var dēvēt par svētvietu nacionālajai pašapziņai, par intelekta krātuvi.” Valsts prezidents pauda arī pārliecību, ka šis ir tikai pirmais nacionālā mēroga kultūras centrs un novēlēja visiem piedzīvot vēl daudzus citus projektus.

Vēlāk, pirms spāru vainaga uzstādīšanas, uzrunājot ministrus, Nacionālās bibliotēkas vadību, atbalsta grupas pārstāvjus un projektā iesaistītos būvniekus, Valdis Zatlers pateicās visiem par to, ka šodien, neskatoties uz ilgo ceļu, beidzot Gaismas pils svin spāru svētkus. Ar humoru Valsts prezidents atzīmēja, ka šim būvniecības procesa svarīgākajam brīdim ir būtiska nozīme – spāru vainags parāda, cik dāsni ir ēkas saimnieki: „Tāpēc novēlu, lai saimnieki ir dāsni pret Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasītājiem un nākamo kultūras celtņu projektiem!”

Pasākuma noslēgumā, skanot Jāzepa Vītola dziesmai „Gaismas pils” kora „Kamēr” izpildījumā, Latvijas Nacionālas bibliotēkas jaunās ēkas spārēs tika pacelts un uzstādīts vainags.

Cieņā,

Latvijas Valsts prezidenta kancelejas Preses dienests

Nez, ja bibliotēku uzskatītu nevis par svētvietu un stikla kalnu, bet gan par ikdienā vajadzīgu iestādi, ja intelektu nevis krātu plauktos, bet lietotu, — nez, vai tādā gadījumā preses dienesta darbinieki iemācītos izmantot saistīto atstarpi un neparakstītos ar tostam līdzīgu saukli?

Prezidents nes baļķi (..) talkā

Posted on 03.05.2011, in Kas cits and tagged . Bookmark the permalink. 5 komentāri.

 1. Precīzi.

  Patīk

 2. Spriežot pēc VPK Preses dienesta ziņas, izskatās, ka atklāta kārtējā piemiņas vieta nacionālajai pašapziņai, intelektam, racionalitātei un sazin kam vēl. Uzlikts vainags ar lentītēm u. tml. Novērojums par saistītās atstarpes nelietošanu arī ir precīzs, bet vairs nesajūsmina, jo pārāk bieži nākas šo fenomenu vērot. Un labot. Eh. Bet šķiet, ka bibliotēka būs citāda, nekā VPK Preses dienests spēj iztēloties, tas nedaudz mierina.

  Patīk

  • Vainagu šodien aplūkoju, vismaz no ietves lentītes nebija redzamas. Dāsnums arī ne. Bet bibliotēkas ēkas mitoloģizēšanu es vairs nespēju izturēt.

   Patīk

   • Šķiet, būtu jauki, ja būtu tāda bibliotēka, kāda daudzmaz visur ir. A, starp citu, no kurienes “dāsnums”? Dāsnuma pie mums nav a priori 🙂

    Patīk

    • Ha, kad es pirms gada iegriezos LU Humanitāro zinātņu b-kā Valdemāra ielā, tas bija īsts kultūršoks. Kā kāpņu telpas krievu milicijas seriālos. Būtu dīvaini, ja bibliotekāre neklepotu. (Viņa klepoja.)
     Par dāsnumu jājautā Zatlera runas sacerētājam. Starp citu, citviet dzirdēju, ka esot bijis diezgan aizkustinošs notikums.

     Patīk

Bet man šķiet tā:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: