Не пиши так, сука!

Svētdienas sīkumi. Gandrīz bez komentāriem.

Sākumā “Zvaigžņu kari” Žana Pola Sartra gaumē. Ar R2-D2.

“1/4 Satori” publicē Gunta Bereļa intervijas ar Literatūras gada balvas pretendentiem. Jaunākā ir ar dzejnieci Annu Auziņu, bet sākās viss ar tulkotājām Silviju Brici un Maimu Grīnbergu. Brice izstāstīja to pašu, ko vienmēr, bet to, kas mani interesētu, Berelis nepajautāja. Tāpēc labāk citēšu pāris krievu tulkotājus:

Если кто-то в этот момент спрашивает, мол, чем тебе помочь, на полном серьезе отвечаешь: нужен осторожный, сметливый, физически крепкий человек, который прокрадется к автору и несколько раз сильно ткнет его головой о стол, приговаривая: «Не пиши так, сука! Не пиши! Ты вот пишешь, а люди страдают!»
(Александр Богдановский)

Un:

И не нужно больше — народ измучен высшим образованием. У литературы две функции: учить и развлекать. Я думаю, что сейчас перегиб в сторону развлечения. При советской власти нас хотели учить — не очень, правда, получалось, но идея такая была. Сейчас ее нет.
(Виктор Голышев)

Visas viņu un vēl piecu citu, tostarp arī Harija Potera pirmās grāmatas bēdīgi slavenā tulkojuma autora, pārdomas lasiet šeit.

Apgāds “Kontinents” sācis izmantot wordpress.com un aicina:

Uzrakstiet recenziju par pēdējo “Kontinenta” izdoto grāmatu, ko esat lasījuši, un līdz 12. jūnijam atsūtiet to uz adresi kontinents@kontinents.lv. Interesantākās un lasītāju augstāk novērtētās recenzijas autors balvā saņems vienu no divām nupat iznākušām grāmatām — spriedzes romānu “Nozieguma anatomija” vai “Solis pretī mīlestībai” (pēc savas izvēles).
(Lasiet tālāk.)

Beigās skumjš jo skumjš stāsts ar romantiku, morāli un biznesa plānu. (Klipa nav, redzams tikai albuma vāka fragments. Dziesmas tekstu var izlasīt jūtjūbā.)

Advertisements

Posted on 15.05.2011, in Kas cits and tagged , , . Bookmark the permalink. Komentēt.

Bet man šķiet tā:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: