“Klusā meitene” cirkā

Apsveicu Puškina dzimšanas dienā!

Tālāk seko nekādā veidā neapmaksāta reklāma (lai gan, ja man piedāvātu bezmaksas eksemplāru, es neatteiktos). Izlasot šo ziņu, tūlīt prātā ienāca Doronikes cirka periods.

Drīzumā latviski iznāks dāņu rakstnieka Pētera Hēga (Peter Høeg) grāmata “Klusā meitene” (Den Stille Piga) Ingas Mežaraupes tulkojumā.
Dānijas Kultūras institūts, apgāds “Atēna” un labdarības organizācija PALĪDZĒSIM.LV, nākamtrešdien, 15. jūnijā, plkst. 19 Rīgas Cirkā aicina visus lasīt un klausīties pratējus uzsvērti aizraujošajā un nedaudz biedējošajā cirka vidē iepazīt jauno romānu, izprast klusumu, sadzirdēt skaņas, vārdus un līdzcilvēkus.
Pētera Hēga „Klusās meitenes” teksts, J. S. Baha mūzika, cirka triki, pieauguša sapņotāja un bērnu balsis ar mērķi saklausīt, ieraudzīt, neapžilbt, neslēpties un ļauties “Cirka variācijām klusumam un skaņai” Viestura Kairiša režijā.
Pasākuma laikā tiks vākti ziedojumi jaunai pikolo flautai daudzu Latvijas un starptautisko konkursu laureātei Maijai Fogelei no Strazdumuižas vājredzīgo un neredzīgo bērnu internātvidusskolas, kā arī ziedojumi jauniem skaņurīkiem citiem muzikāli apdāvinātiem bērniem.
Grāmatas „Klusā meitene” galvenais varonis Kaspers Krone ir pasaulslavens cirka mākslinieks. Pēc nelaimes gadījuma bērnībā Kasperam ir attīstījusies fenomenāla dzirde. Runājot pa tālruni, viņš spēj saklausīt, kur otrs atrodas. Viņš pat uzskata, ka spēj dzirdēt otra cilvēka būtību. Saticis Klāru Mariju, viņš atklāj, ka meiteni apņem pilnīgs klusums, kas viņu neapturami pievelk. Uzturoties cirka ziemas mītnē Glostrupā, viņš uzzina, ka Klāra Marija ir nolaupīta, acīmredzot tāpēc, ka spējusi paredzēt zemestrīci, pēc kuras daļu no Kopenhāgenas klāj jūra…
Lūgums rezervēt vietu, sūtot e-pastu uz adresi dki@dki.lv vai zvanot pa tālruni 29102178.

Advertisements

Posted on 06.06.2011, in Kas cits and tagged . Bookmark the permalink. Komentēt.

Bet man šķiet tā:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: