Vai manu vai! “Amazon” nopērk “The Book Depository”

Šodien kļuva zināms, ka interneta lielveikals “Amazon” nopircis Lielbritānijas interneta grāmatveikalu “The Book Depository” (BD).
(Šajā vietā atskan šņuksti, vaimanas un vieglas rupjības.)
Kopš atklāju BD, es vairs neesmu iepirkusies “Amazonē”. Ne tikai tāpēc, ka BD grāmatu cena visiem ir vienāda un man par sūtīšanu nav jāmaksā tikpat daudz kā par pašu grāmatu, kā tas, piemēram, ir amazon.uk, kur Latvija ietilpst nevis Eiropā, bet gan pārējā pasaulē (bet PVN viņi sarēķināt māk). BD ir omulīgāka vieta. Tur pārdod tikai grāmatas, reizēm uzdāvina pa grāmatzīmei, turklāt par BD nesūdzas mazie izdevēji.
Angļu žurnāla “The Ethical Consumer” 2008. gadā veiktajā grāmatveikalu salīdzinājumā BD ieguva 10,5 punktus, bet “Amazon”, kas neļauj organizēt arodbiedrības, tirgo nelegāli iegūtus dimantus un citas morāli apšaubāmas preces, lepni palika pēdējā vietā ar četriem punktiem.
Un nu “Amazon” kļūs vēl lielāka un varenāka, jo būs zaudējusi, iespējams, visspēcīgāko konkurentu. Atliek tikai minēt, kas viņiem padomā.

Advertisements

Posted on 04.07.2011, in Kas cits and tagged , . Bookmark the permalink. 3 komentāri.

  1. Nu jācer, ka cenu politika nemainīsies. Sāku jau priecāties, ka vēl paspēju šonedēļ desmit grāmatas pasūtīt. Ja nu visi striķi trūks, tad būs jāpērk tas Kindle, elektriskajām grāmatām ar par piegādi nav jāmaksā.

    Like

  2. Bookdepository iegāde pa lielam ir mēģinājums tomēr atkarot Austrālijas tirgu, kur pateicoties bezmaksas piegādei BD ir pamatīgi sadevis iekšā Amazonam. Cik man zināms, BD iegādei vēl nav gala akcepts no Lielbritānijas pārvaldošajām institūcijām (monopola pārvalde vai kas tamlīdzīgs), šo atļauju, gala spriedumu visu laiku novelk. Attiecīgi kamēr nav dota šī atļauja, tikmēr nekas nenotiek un nenotiks.
    Starp citu – Bookdepository jau gadiem ir kā viens no pamatpiegādātājiem amazonam, attiecīgi skaidrs, ka vislabāk ir pirkt pa tiešo no Bookdepository.

    Like

Bet man šķiet tā:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: