Šonedēļ internetā. 12

Vai drīzāk šoruden internetā…

Endrjū Vīlers (Andrew Wheeler) uzdod jautājumu, kas ir laba recenzija, un atzīst, ka mēs rakstām, lai atrastu savas vājās vietas. Viņa pārdomas ir vērts izlasīt, lai gan konkrētus padomus viņš nesniedz.

The best advice on writing anything boils down to: read as widely as you can in that area, thinking about what you like and don’t like, and then write as much as you can, also keeping track of what you think you’re doing well and what you can’t quite manage to put into words the way you want to.

Oktobrī Pols Džesaps (Paul Jessup) par baltu veltu izdāļā savu sirreālo kosmosa operu “Open Your Eyes” (.pdf) (par grāmatu esmu jau rakstījusi). Tie, kas nopirks Kindle vai Nook failu un par to pavēstīs autoram, piedalīsies papīra grāmatas (ar autogrāfu) un audiogrāmatas izlozē.

Par brīvu nu var lasīt arī austrāliešu fantastikas žurnāla “Aurealis” jaunāko numuru. “The Bunyipslayer and the Bounty Hunter” (Lachlan Huddy) ir stāsts mazlietiņ vesterna garā un nedaudz par briesmoņiem, bet vispār tas ir par mīlestību. Man gan šķita pārāk izstiepts. “One Hundred Years” (Aimee Smith) kāda gaužām izsalkusi feja stāsta par neveiksmīgu darījumu ar cilvēkiem, kas pat izraisījis karu. Tas ir skats uz Ērkšķrozīti no otras puses.

Doronike šonedēļ rakstīja par kādu brīnišķīgu grāmatu: Zēbalda “Austerlicu”. Zēbalda bijušais skolnieks citā rakstā apcer viņa attieksmi pret Lielbritānijas augstākās izglītības sistēmu un ne tikai.

“Conditions in British universities were absolutely ideal in the Sixties and Seventies. Then the so-called reforms began and life became extremely unpleasant,” Sebald explained in an interview with The Observer in 1996. “I was looking for a way to re-establish myself in a different form simply as a counterweight to the daily bother in the institution.”

Džūditas Batleres (Judith Buthler) lekcijas “Bodies in Alliance and the Politics of the Street” videoierakstu var noskatīties šeit. Tās teksts lasāms EIPCP vietnē.

Human action depends upon all sorts of supports – it is always supported action. But in the case of public assemblies, we see quite clearly not only that there is a struggle over what will be public space, but a struggle as well over those basic ways in which we are, as bodies, supported in the world – a struggle against disenfranchisement, effacement, and abandonment.

Endrjū Buša (Andrew Bush) instalācijā “Speech Acts” redzami divu filosofu – Deridas un Serla – grāmatplaukti.

Reiz es te jau pieminēju V. S. Naipola attieksmi pret rakstniecēm. Šai sakarā ir sacerēts arī kāds dzejolis.

Poem Composed While Waiting for the Gynecologist to Come In. (Seriously.)
Naipaul says he can tell
right away if a writer’s a woman
or a man—the difference
being her narrowness of scope
and excess sentimentality; his
universality and grandness of theme,
his liberty and largesse.
[Lasīt tālāk.]

Šodien un rīt Kongresu namā ir Rīgas Grāmatu svētki. Grāmatas tirgos ap 40 izdevniecību, būs loterija un grāmatu maiņas galds, darbosies lasīšanas, rotaļu un zīmēšanas darbnīca bērniem. Arī notikumu programma paredzēta galvenokārt bērniem, un to var atrast “Delfos”.

Un pēc tam… Vīlušās grāmatas dienasgrāmata.

Posted on 08.10.2011, in Kas cits and tagged , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Komentēt.

Bet man šķiet tā:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: