Ak, mani atkal nobrauca!

Ken Avidor “Roadkill Bill“. Prague, Melbourne, San Francisco: Car Busters, 2001.

Kenijs no “Dienvidparka” nav vienīgais, kuru regulāri piemeklē vardarbīga nāve. Nezināmas sugas grauzēju (ak nē, Squashus asphaltum, milzīgu runājošu vāveri, kas uzskatīta par izmirušu) Bilu uz ASV ceļiem sagaida līdzīgs liktenis: visi brauc viņam pāri, bet cits Kens tikai sēž malā un iemūžina Bila rievoto vēderu un viņa draugu piedzīvojumus. Daļu no tiem var aplūkot http://roadkillbill.com, arī tādus, kas grāmatā nav ietverti, jo ir notikuši pēc tās iznākšanas.
Protams, šis ir moralizējošs komikss, bet vai tad tādas nav visas karikatūras? Autors zīmē bildītes, jo viņam ir ko teikt ne tikai par ASV valdošo automašīnu kultu, bet arī par visādām citām mūsdienu dzīves nebūšanām: neveselīgu pārtiku, globālo sasilšanu, atkarību no datora, interneta un ekonomikas attīstības, dzīves telpas atņemšanu savvaļas dzīvniekiem, bērniem un citiem. Zinātnieks baltā uzsvārcītī cer visas problēmas atrisināt ar fondu, pētniecības projektu naudas, lobēšanas un reklāmas palīdzību, tikai viņam vienmēr kaut kas noiet greizi. No auss gabaliņa klonētajam van Gogam joprojām neizdodas pārdot savus darbus, jo: “I paint what I zee!” Viņš redz šosejas, autostāvvietas, reklāmas plakātus, ātro uzkodu pārdotuves un lielveikalu kasierus — ainavas, ko neviens nevēlas piekārt viesistabā virs dīvāna. Vēl sliktāk sanāk, kad van Gogs glezno veikalu un gandrīz nonāk cietumā par neatļautu Mall-Mart logo izmantošanu.
Tikpat nepakļāvīgi kā van Gogs ir arī pārkaitinātie pingvīni, kuru ledus gabals izkūst, tāpēc viņi nonāk Minesotas zooloģiskajā dārzā, kas izrādās pagalam silta un draņķīga vieta. Neko darīt, pingvīniem jāķeras pie ekoterorisma. Lūk, mazs gabaliņš no viņu piedzīvojumiem:


Vienkopus mazie komiksi izskatās iespaidīgāki un smieklīgāki nekā katrs atsevišķi. Pārlapojot grāmatu, es vietām skaļi smējos.

Posted on 04.12.2011, in Angliski and tagged , , . Bookmark the permalink. Komentēt.

Bet man šķiet tā:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: