Siltās dziesmas draugam Atālam

Šausmīgi satrūkos, ieraudzījusi Austras biedrības emuāru jauno virsrakstu par veltījuma koncertu Valdim Atālam. Ap Ziemsvētkiem, ganīdamās Youtube Sīmaņa un Vijona laukos, es, protams aizgāju arī līdz Atālam un atklāju, ka pēdējā laikā tur uzradusies ne viena vien viņa dziesma.

Man gan šķiet, lai saprastu Atālu pa īstam, viņš ir jāklausās nevis ierakstā un pat ne koncertā, bet gan virtuvē, pie ugunskura vai pusmūrēta kamīna. Tad vārdi, kas, uzrakstīti uz papīra (Atālam ir iznākušas arī dažas dzejoļu un aforismu grāmatas), var šķist mazliet banāli, ir tikai un vienīgi dzīvi un silti, un smieklu pilni. Bet kur tie gadi, kopš viņš nav dzirdēts, lai gan ne kripatiņas nebūs samelots, ja teikšu, ka viņu mīlu viņš ir viens no tiem cilvēkiem, kurus satiekot, man ir ļoti paveicies.

Saver visu gaismu starā,
Tev ir dota tāda vara,
Tikai tev, kas gaismai tic.
Lai tā dzīvo tavā logā,
Lai tā tumsas acīm spītē,
Ej un citus iededzini,
Tikai tu un neviens cits.

“Cik sāpīga nāca ziņa, ka Valdis ir smagi slims. Jau likās, ka slimība ir pieveikta, jau Valdis bija redzams smaidam un dziedam vienā otrā pasākumā, jau šķita, ka ļaunākais ir aiz muguras, bet slimība tomēr ir atgriezusies. Bija paredzēts, ka 25. janvārī kārtējā dziesmu vakarā viesosies Valdis Atāls. Šoreiz Valdis nebūs. Bet dziesmas skanēs. Tās vienkārši nevar neskanēt. Dziesmās ir viss mūsu sirds siltums, mūsu domas un jūtas.

Trešdien, 25. janvārī, Teātra bārā (Lāčplēša ielā 26) pulksten 20 notiks veltījuma koncerts Valdim Atālam „Siltās dziesmas draugam”. Koncertā piedalīsies Ieva Akuratere, Kaspars Dimiters, Haralds Sīmanis, Anta Eņģele, Arnis Miltiņš, Egons Pičners, Uldis Kākulis, Ziedonis Stutiņš, Eduards Cauna un citi. Dziesminieku saime pulcēsies, lai ar dziesmām sūtītu siltumu, spēku un cīņassparu savam draugam, brālim, dziesminiekam Valdim Atālam. Koncerta laikā tiks vākti ziedojumi, kas tiks nodoti Valdim medikamentu iegādei un ārstniecības kursa turpināšanai. Visi mīļi gaidīti labo domu vakarā Valdim Atālam.
Ieeja par ziedojumiem.
Dziesmu vakarus rīko Teātra bārs sadarbībā ar Latvijas Mūzikas atbalsta fondu.”

Posted on 21.01.2012, in Kas cits and tagged , , . Bookmark the permalink. Komentēt.

Bet man šķiet tā:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

<span>%d</span> bloggers like this: