Diena pret DRM

    Šodien ir Starptautiskā diena pret DRM jeb digitāla satura tiesību pārvaldību. DRM ir tas nieciņš, kas neļauj ar savu godīgi nopirkto e-grāmatu, mūzikas failu utt. rīkoties pēc sirds patikas, piemēram, kopēt, izdrukāt vai lasīt vienu grāmatu vairākās ierīcēs. Teorētiski tam būtu jānosargā e-grāmatas no pirātisma, praktiski nemaz nav jābūt veiklam hakerim, pietiek, ja pirksti nav līki, lai no DRM atbrīvotos.
    Tā stāsta. Es grāmatas ar DRM nepērku. (Ir man dažas ar ūdenszīmi, proti, manu vārdu, bet tas mani netraucē.) Izvēle tāpat ir pietiekami liela un drīz būs vēl lielāka, jo jūlijā pilnībā no DRM plāno atbrīvoties viena no vadošajām fantastikas izdevniecībām “Tor“. Bet šodien un rīt vairāki izdevēji, piemēram, “Angry Robot”, kas DRM nekad nav izmantojis, piedāvā 50 % atlaidi savām e-grāmatām. Tāpat rīkojas “O’Reilly”.

Advertisements

Posted on 04.05.2012, in Kas cits and tagged , . Bookmark the permalink. 5 komentāri.

 1. Man gan Kindlē lielākā daļa grāmatu ir ar DRM, bet es nesaskumstu, ja ir lieta par kuru nevēlos tērēt naudu atrast ir iespējams. Tomēr, ja grāmata ir laba tad es viņu beigās arī nopērku, tīri aiz cieņas pret autoru (zinu, ka lielāko daļu pievāc izdevniecības). Arī krievu litres.ru nav DRM nopērc un lieto uz kā gribi.

  Like

  • Nu tur jau tā lieta, no piratizēšanas DRM nepasargā. Un vismaz manā gadījumā arī pirātiskas versijas ir kalpojušas kā reklāma, jo gribas taču, lai foršs autors turpinātu rakstīt, bet tas jau ir cits stāsts.
   Litres.ru pirmajā acu uzmetienā izskatās lietojams, vismaz ir jēdzīgi maksāšanas veidi, nevis tikai ar SMS, un liela formātu izvēle.

   Like

 2. Ar DRM var būt problēmas pat ja grāmatu esi ieguvis smuki un legālā veidā. Reiz no akadēmiskās datu bāzes ieguvu “The Lord’s Resistance Army: Myth and Reality”, kura bija ar DRM aizsargāta. Kindlē ielikt nevarēju, apiet to vistēmu ar nevarēju, tikai laiku notērēju. Beigās nācās lasīt datora ekrānā un viss prieks pazaudēts.

  Like

 3. Vai tas nozīmē, ka var sanākt tā – legāli nopērc grāmatu, bet nekā jēdzīgi izlasīt nevari? Nepatīkami. Kā ir ar Zvaigzne ABC un Atēnas e-grāmatām? Mani elektronisko grāmatu krājumi ir milzīgi, bet reizēm apdomāju, ko jaunu nopirkt no šīm izdevniecībām. Gribētos padomu un pieredzi, lai nesanāk tā – nopērku, bet izlasīt tāpat nevaru.

  Like

Bet man šķiet tā:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: