Saruna par fantāziju un fantastiku

 Ja nu kāds vēl nebija to pamanījis, toties spēj ātri rīkoties…

Rakstniecības un mūzikas muzejs sadarbībā ar Latvijas Fantāzijas un fantastikas biedrību trešdien, 17. aprīlī, plkst. 17.30 aicina uz pasākumu Fantāzija vai fantastika? Pasākums iecerēts kā saruna par fantastikas un fantāzijas literatūras saknēm Latvijā, žanru atšķirībām, attīstību un vietu mūsdienu Latvijas un pasaules literatūrā, jauno autoru veikumu un tālāko virzību.
 Zinātniskās fantastikas žanrs Latvijā ir pazīstams un populārs kopš padomju laikiem, savukārt fantāzijas literatūras pirmie paraugi latviski tulkoti un izdoti deviņdesmitajos gados. Kaut pirmie desmit gadi fantāzijas žanra attīstībai Latvijā nebija īpaši veiksmīgi, šobrīd var runāt par paaudzi, kas izaugusi, lasot un rakstot tieši šī žanra darbus. Vai tagad ir fantāzijas literatūras uzplaukuma laiks? Kādas tēmas zinātniskajā fantastikā ir aktuālas šodien?
 Pasākumā piedalīsies publicists un izdevniecības Hekate vadītājs Imants Belogrīvs. Par pasaules un Latvijas tendencēm, kā arī savu pieredzi ASV stāstīs zinātniskās fantastikas rakstnieks Toms Kreicbergs. Tulkotāja un LU Humanitāro zinātņu fakultātes lektore Lauma Lapa vērtēs spilgtākos zinātniskās fantastiskas un fantāzijas pārstāvjus Latvijas literatūrā. Par fantastikas literatūras izdošanu Latvijā stāstīs Anna Pimanova, kas šim jautājumam veltījusi savus pētījumus. Latvijas Fantāzijas un fantastikas biedrības pārstāvis Ilmārs Bite iepazīstinās ar biedrības darbību.
 Sarunu vadīs viens no Latvijas Fantāzijas un fantastikas biedrības dibinātājiem Kaspars Bērziņš.
 Pasākumi Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) notiek katru trešdienu plkst. 17.30. Sarīkojuma laikā (no plkst. 17.30 līdz 19.00) bērniem būs iespēja piedalīties muzeja nodarbībā Skaņu pavēlnieks. Ieejas maksa sarīkojumā – Ls 1,50; pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1 (cenā iekļauts izstāžu apmeklējums); maksa par nodarbību bērniem – Ls 1. Vietu skaits zālē ierobežots.

Advertisements

Posted on 17.04.2013, in Kas cits and tagged , , . Bookmark the permalink. 3 komentāri.

 1. Nop, izrādās, ka uz to sarunu arī atteicas viņus termins “pasākums” un cena Ls 1,5, bet maksājuma karšu terminālīša šiem nav. Cienījamaisautors palika aiz durvīm 🙂

  Like

  • Ui, tas gan ir bijis neveiksmīgs gājiens. Jūtu līdzi. Uz krīta tur neielaiž? (Es saprotu, man arī nekad nav skaidras naudas un pirms iešanas uz kino steigšus jāmeklē tuvākais bankomāts.)

   Like

 2. lai ta butu

  Like

Bet man šķiet tā:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: