Grāmatu rakstītāji, pircēji un vāku mode

1. Ceturtdien, 25. aprīlī, plkst. 18 Mazajā ģildē (Amatu 3/5), pavasari sagaidot, ar piecu līdz desmit minūšu lasījumiem uzstāsies rakstošie talanti, kuru darbi iepriekš nav tikuši publicēti drukātā veidā. Autorlasījumus muzikāli papildinās enerģiskā folkgrupa „Dārdi”.
Jaunie literāti, rakstošie talanti un tie, kuri varbūt pat nekad iepriekš nav savus darbus citiem priekšā lasījuši, uz 25. aprīļa pasākumu var pieteikties līdz 22. aprīļa vakaram feisbukā vai draugos. Ņemot vērā, ka pavasara (sa)gaidīšana var būt arī dziļi individuāla un katram citādāka, literāro darbu tematika nav noteikta un darbos nav obligāti jābūt iekļautiem sniegpulkstenīšiem, bērzu pirmajām lapām vai piesaulītes pienenēm.
Vēl viens pavasara lasījums būs 16. maijā. Ieeja bez maksas. Projektu organizē Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrs „Mazā Ģilde” ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Latvijas Universitātes un literārās platformas „Re-teksti” atbalstu.

2. Jāņa Rozes grāmatnīcās līdz 23. aprīlim, Pasaules grāmatu dienai, kad esot jādāvina mīļajiem grāmata un roze, Rozes apgāda grāmatām 20 procentu atlaide. Lai tās rozes, kur tās rozes, bet pavisam jauno Dubravkas Ugrešičas “Ragana izdēja olu” es gribu ļoti. Starp citu, Barona ielas veikalā bija grāmatas tiem, kas sāk lasīt franču, vācu, itāļu vai spāņu valodā (ja nemaldos): bilingvāli stāstu krājumi, proti, oriģinālā ar tulkojumu angliski. Uz tiem gan atlaide, protams, neattiecas.

3. Šonedēļ The Guardian apskatīja šīssezonas grāmatu vāku modi. Ugrešiča tajā iekļaujas:

Look: multicoloured cover resembling gallery art
Example: Taiye Selasi
Also worn by: Zadie Smith, Monica Ali
What it says: we’re convinced novel’s vibrant multiculturalism will make other fiction seem grey and stale (but have fingers crossed that full-on cover and book alike won’t put off punters rather than wowing them)

And what’s not hot? On the way out are yellows and pastels; the curious short-lived vogue for showing only women’s feet or arms; images of furniture; ostensibly hand-illustrated covers (eg The Art of Fielding) – and the retro look in general has become passe.

Kāju un krēslu man noteikti nepietrūks, bet esmu mazliet sailgojusies nevis pēc retro izskata, bet patiesi vecajiem fantastikas vākiem. Kaut vai kāda no tiem, ko nu dēvē par pavisam sliktiem.

Posted on 21.04.2013, in Kas cits and tagged , . Bookmark the permalink. Komentēt.

Bet man šķiet tā:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: