Aprīlis

maijs Pietiek pāris dienas neuzskriet, lai Endomondo izaicinājumā nokristos par kādām divtūkstoš vietām, ka es jums saku.
 Vēl varu atklāt, ka pirmdienās mēdzu sarakstīt nedēļas darāmo darbu sarakstu – nu patīk man tie saraksti – un no tā vēlāk izsvītrot kādu ceturto daļu, lai gan tur allaž ir paredzētas arī jaukas nodarbes: “skriet, skriet, skriet, blogs, blogs, blogs, filma, filma”. Šodien atviegloti izsvītroju punktu, kas bija pārceļojis no viena saraksta citā jau daudzas reizes. Tad nu varbūt beidzot jāpievēršas arī citiem punktiem. Piemēram, spāņu stāstiem, kas tur ierakstīti.
 Jo aprīlī es ne tikai pamanījos izlasīt desmit grāmatiņas, bet arī iegādāties vēl vienu spāniski, kas tagad mani kārdina. Tas ir stāsts par mūsu ēras pirmo gadsimtu, kad kāds vīrs, Romas impērijā meklēdams dziedinošus ūdeņus, ar kuru palīdzību tikt vaļā no caurejas (vismaz tā ir piesaukta pirmajā teikumā), satiek kāda galdnieka dēliņu, kurš ir pārliecināts, ka viņa tēvs nav vainīgs bagātā pilsētnieka slepkavībā, ko viņam grib piešūt, un piedabū ceļinieku iesaistīties nozieguma izmeklēšanā. Un tikai 190 lappuses…
 Un vēl man pēdējā laikā pamaz sanācis lasīt fantastiku un fantāziju. Kaut ko tādu, kā attēlā redzamās grāmatas, kas pacietīgi gaida un gaida savu kārtu.
 Lai gan drīzāk es maijā tomēr izlasīšu kaut ko no otras kaudzītes.
 Bet, atgriežoties aprīlī, nupat pārsteigta secināju, ka tas man pavisam neplānoti ir sanācis sieviešu mēnesis. Neviena vīrieša, jo pārdesmit lpp. Žižeka tak neskaitās.

maijs1

 1. Margarita Grietēna. Nāve Londonā. Vecākiem cilvēkiem domāts it kā detektīvstāsts Dadža garā, kurā patiesībā jāmeklē politiķu prototipi.
 2. Dorothy L. Sayers. Five Red Herrings. Klasisks angļu detektīvromāns, kurā vainīgais meklējams skotu mākslinieku vidū; gandrīz verra gude.
 3. Merta Tikanene. Gadsimta mīlas stāsts. Varētu teikt, ka stāsts dzejā par noziedzīgu laulības dzīvi ar dzērāju, bet par to kriminālatbildība nav paredzēta.
 4. Mārtina Koula. Nojausma. Kriminālromāns par Londonas kriminālajām aprindām un prostitūtu ar zelta sirdi un mīlošu mātes dvēseli.
 5. Célestine Hitiura Vaite. Frangipani. Un nu, pavisam negaidīti, ļoti sirsnīga un dzīvespriecīga grāmata par Taiti sievieti, kas tiek galā gan ar vīru, gan ar bērniem, gan ar uzkopšanu.
 6. Kristīne Ulberga. Zaļā Vārna. Atkal ir slikti gan vīrieši, gan mātes, izņemot galveno varoni, kas cieš un ir nesaprasta.
 7. Rūta Mežavilka. Dzimuši Latvijai. Jauka grāmata par pieaugušu sievieti un viņas jaunību astoņdesmito gadu beigās.
 8. Ali Smith. Other Stories and Other Stories. Beidzot skotu stāsti, kas man patika, nenomāca un kāda daļa tajos attēloto cilvēku un attiecību pat iegūla atmiņā.
 9. Dubravka Ugrešiča. Ragana izdēja olu. Sievietes ir raganas, vecās un neglītās jo īpaši, un labi vien ir.
 10. Donna Leona. Nāve La Fenice teātrī. Samudžināts kriminālromāns, kas tomēr iederas aprīļa tematikā.

 Patiesībā par vai visām šīm grāmatām es gribētu pateikt vēl dažus teikumus. Ierakstīšu to pirmdien sarakstā.

Advertisements

Posted on 04.05.2013, in Kas cits and tagged , . Bookmark the permalink. 2 komentāri.

 1. Ko tieši no Žižeka varētu ieteikt Žižeka jaunavai?

  Like

  • Vai dieniņ, es savu jaunavību zaudēju ar “Welcome to the Desert of the Real”. Glīti vāki, maz lappušu, nav neciešami daudz filosofijas un psihoanalīzes un cita starpā par terorismu.
   Bet nez, kā būtu ar “The Art of the Ridiculous Sublime: On David Lynch’s Lost Highway”? Vēl mazāk lappušu, un varētu būt visādā ziņā interesanti. (Nākamnedēļ jāpaskatās, vai man nestāv kaut kur sagrābstīta.)

   Like

Bet man šķiet tā:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: