Maijs

junijs13  Ak vai, no iepriekšējā mēneša apskata mani šķir tikai četri ieraksti… Tomēr maijā esmu lasījusi tik maz, toties rakstījusi tik ļoti par tēmu, ka gandrīz puse no izlasītajām grāmatām ir aprakstīta, kas pēdējo mēnešu laikā ir nebijis sasniegums. Nav nevienas fantastikas vai fantāzijas, ko esmu nobriedusi labot, toties ir jūtams zināms franču akcents. No trim amerikāņu izcelsmes autoriem ASV vairs dzīvo tikai viena, turklāt Grīns ir pavisam pārtautiskojies. Joprojām valda sieviešu pārsvars.

  1. Rebecca Gowers. When to Walk. Romānu lasot, tas šķita labāks un īpašāks nekā pēc tam, lai gan galvenā varone, kam pēc vīra negaidītas aiziešanas jātiek galā ar rēķiniem un savu dzīvi, ir un paliek neparasta – kroplīte, kas sacer žurnāliem ceļojumu aprakstus, kam ir pilna galva ar viktorijas laikmeta sīkumiem un labākais draugs gejs, un dīvaini apakšstāva kaimiņi; lai saprastu, ko es īsti domāju par autori, man būtu jāizlasa vēl kāda viņas grāmata.
  2. Donna Leona. Viena taisnība visiem. Ideālais izmeklētājs pilsētā, kurā nav auto, bet ir korupcija un netīri noziegumi, šajā gadījumā privātā militārā akadēmijā; viņa sieva garšīgi gatavo, viņš vakaros prāto, kuru vīna pudeli atkorķēt, bet kopumā ne šis, ne tas.
  3. Džons Lekarē. Misijas dziesma. Kā spiegs, tas ir, izlūkdienesta tulks, zaudē savu naivumu un ticību pasaules un valdības labajiem nodomiem kopumā un savam tiešajam priekšniekam atsevišķi.
  4. Ežēns Grīns. Atjaunošana. Mazliet atsvešināts stāsts mazliet vecākiem cilvēkiem par Eiropas un personiskās vēstures atcerēšanos.
  5. Hjells Askillsens. Spainis pilns laika. Šķiet, ka autors ir nejauks vecs vīrs, kas visu dzīvi novērojis cilvēkus un saskatījis viņos to, ko šie paši negribētu redzēt, un šo to aizkustinošu, un to visu aprakstījis precīziem vārdiem.
  6. Fay Weldon. Worst Fears. Vēl viena vīra negaidīta aiziešana un sievas pūliņi izdzīvot, šoreiz nešpetnāk, drūmāk un jautrāk.
  7. Fransuāza Sagāna. Pasmaidot… Ko domā jauna meitene, kas negrib domāt, tikai mīlēt nepareizo cilvēku?
  8. Suzanne Berne. A Crime in the Neighborhood. Pieaugusi sieviete atceras savu bērnības ļaunāko nodarījumu un to, kas viņu līdz tam noveda; diezgan iespaidīgi.
  9. Françoise Mallet-Joris. The Illusionist. Ko domā cita jauna meitene, kas grib tikai mīlēt nepareizo cilvēku, un kas nav tik pasīva kā Sazānas varone?

  Vēl trīs grāmatas esmu iesākusi, vienu domāju pabeigt jau šovakar, atlikušās divas ir redzamas foto, kas joprojām nav mana stiprā puse. Ziņkārīgajiem varu pateikt, ka piecas grāmatas tur ir no bibliotēkām, viena man ir dāvināta, un atlikušās četras esmu sev nopirkusi pati: vienu www.betterworldbooks.com (vai .co.uk, kas to lai vairs atceras; līmes atliekas pēc uzlīmes noplēšanas ļoti labi notīrīja “Dzintara” nagu lakas noņēmējs), pārējās Rozes grāmatnīcā.

Advertisements

Posted on 03.06.2013, in Kas cits and tagged , . Bookmark the permalink. Komentēt.

Bet man šķiet tā:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: