(Jauno) rakstnieku konkursi

  Divi uzreiz.
  Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs un Kocēnu novada dome rīko jauno literatūras talantu konkursu “Bērnu literatūras maģija 2013 – “…Cilvēka Bērns ir tas, kā dēļ mēs vēl neesam zaudējuši cerību…” (Viks), kurā piedalīties aicināti bērni un jaunieši no visas Latvijas – sākumskolu, pamatskolu, vidusskolu, ģimnāziju un arodskolu audzēkņi. Ar konkursa nolikumu var iepazīties Kocēnu novada domes vietnē.
  Konkurss norisināsies divos literatūras žanros: prozā un dzejā. Balvas tiks piešķirtas 3 nominācijās katrā žanrā: “Čengura ķepa”, “Zebiekstes smaids” un “SantUka sirds”. Konkursa mērķi ir vairāki, piemēram, piesaistīt skolēnu interesi literārajai daiļrade, rosināt skolēnos iztēli un prasmi paust savas domas, attīstīt skolēnos spēju analizēt savstarpējās saskarsmes situācijas un izprast citādību, veicināt skolēnos izpratni par literatūras žanru dažādību.
  Konkursa darbi līdz 20. septembrim (pasta zīmogs) jānosūta pa pastu uz adresi Dikļu pagasta bibliotēka, “Cielaviņa”, Dikļu pagasts, Kocēnu novads, LV-4223.

  Apgāds “Zvaigzne ABC” izsludina konkursu “Zvaigznes grāmata 2013. Latviešu oriģinālliteratūra bērniem un jauniešiem”. Tā mērķis ir izdot aktuālas, mākslinieciski augstvērtīgas, interesantas un vizuāli pievilcīgas grāmatas bērniem un jauniešiem. Konkursā paredzētas trīs nominācijas: ilustrētas grāmatas pirmsskolas vecuma bērniem, grāmatas jaunākā skolas vecuma bērniem un grāmatas vidējā skolas vecuma bērniem un jauniešiem.
  Darbu iesniegšanas termiņš ir 2013. gada 1. oktobris. Konkursa nolikums lasāms “Zvaigznes ABC” vietnē.
  (Balva gan man šķiet ārkārtīgi dīvaina: “Konkursa uzvarētājs katrā nominācijā pēc izdevniecības līguma noslēgšanas saņem honorāru (Ls 500,-).” Vai tad citiem viņi honorāru nemaksā?)

Posted on 11.06.2013, in Kas cits and tagged , , . Bookmark the permalink. 2 komentāri.

  1. Dainis Gžibovskis

    Ar to Zvaigznes konkursu ir tā, ka ir papildus naudas fonds, kuru izdalīs tiem autoriem, kuru darbus nolems izdot. Ja nemaldos, tad 200ls katram vai kaut kā tamlīdzīgi.
    Manuprāt, honorāri gan ļoti niecīgi, lai rosinātu autoriem biežāk sēdēt pie rakstāmgaldiem, bet ko padarīs?! Ir jau cilvēki, kuriem tas ir aicinājums, ne maizes darbs. (Par rakstniecību kā maizes darbu, manuprāt, Latvijā runāt būtu diezgan absurdi, jo kas tāds drīzāk izklausās pēc “fantasy” žanra sižeta, ne pēc realitātes.)

    Patīk

Bet man šķiet tā:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: