Mītiskā maģija

Charles de Lint. Promises to Keep. Il. Mike Dringenberg. Burton: Subterranean Press, 2007. 173 pp. Medicine Road. Il. Charles Vess. 2004. 206 pp.

Ah, de Lints ir autors, ko lasīt, kad gribas kaut ko pozitīvu, bet ne pārlieku saldu, un ar kādu praktiski noderīgu, nepavisam ne jaunu, bet vienmēr mazliet piemirstu atziņu, kas nebūtu gluži par pasauli, kas sadodas rokās, drīzāk jau par to, ka ikvienam rokas jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu tiek. Tikai varbūt mazliet mazākā mērogā. Un tas viss skaistos vākos, “Medicine Road” gadījumā arī ar ilustrācijām, un ar mūziķiem (“There was never an end to the fantastic music Geordie brought over, like a magician pulling and endless scarf out of his sleeve.” Saraksts grāmatā), māksliniekiem, rakstniekiem, pankiem, indiāņu pa pusei cilvēkiem, pa pusei dzīvniekiem, pilsētas dvēseli, vietas garu un tā joprojām. Kas tur ko nemīlēt? Pat ja šoreiz es izlasīju, ka pasaule tiešām nesadosies rokās. Nu ja, to jau es zināju tāpat.

Ja tas viss izklausās ciniski, tā nemaz ar’ nav, jo pie tā visa piedevām de Lints ir ļoti cilvēcīgs. Un štrunts par to, ka šo notikumu beigas bija paredzamas (un nē, tās ne vienmēr ir laimīgās beigas), jo, kā es tikko izdomāju, viņa stāsti lielā mērā ir pasaules sakārtošanas stāsti, ziniet, tie, kas regulāri jāizstāsta no jauna, katru reizi mazliet citādi, jo pretējā gadījumā būs slikti. Nesakārtota pasaule kādā brīdī pārstāj būt pasaule, bet to jau mums laikus nepamanīt.

Tāpēc lasiet de Lintu. Ja nu kādu interesē sižets, pirmajā grāmatā tiek atklāta maza daļiņa de Linta bieži pieminētās varones Džilijas Koperkornas jaunības un uz ielas pavadītās bērnības, bet otrais ir mīlas stāsts, kurā darbojas vairāki cilvēki, vairāki dzīvnieku gari un vairāki cilvēki, kuros ir pamodinātas dzīvnieku asinis. Laika ir maz, viss ir sarežģīti un diezgan bezcerīgi.

Lasu tikai to pašu, ko viņdien.
Klausos:

Posted on 16.07.2014, in Angliski and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. 4 komentāri.

 1. Pilnīgi piekrītu, de Lints ir burvīgs un ieteicams visiem fantāzijas cienītājiem.

  Patīk

 2. Izskatās, ka šis varētu būt kaut kas manā gaumē, būs kāda no šīm jāpasūta! Cik saprotu, nav ļoti svarīgi, kādā secībā tās Newford sērijas grāmatas lasīt, vai ne?

  Patīk

  • Es vismaz nelasu pareizā secībā, līdz šim man tas nav traucējis. 🙂 Viņam ir vairākas stāstu grāmatas, varbūt ir vērts sākt ar kādu no tām un tad redzēs, kurš personāžs tuvāks. Ā, un “M. R.” nemaz nav no Ņūfordas sērijas.

   Patīk

 1. Atpakaļ ziņojums: Dzimšanas dienas stāsti | Lasītājas piezīmes

Bet man šķiet tā:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: