Par vēlu

Charles de Lint. The Mystery of Grace. Il. John Jude Palencar. New York: Tor, 2009. 269 pp.


Nu ko lai saka, de Linta periods turpinās. Skaisto vāku arī. Šis, starp citu, ir mīlestības, nevis pasaules glābšanas romāns. No otras puses, tas pats vien ir. Jo īpaši, ja mīlestība ir ne tikai apmātību izraisoša, bet arī diezgan neiespējama, jo šajā konkrētajā gadījumā mīlētāji var satikties tikai divas naktis gadā (un sākumā viņi to vēl nezina), jo ir satikušies divas nedēļas par vēlu, jo… Nu ja, katram savs noslēpums, ko risināt, un pagātne, ar kuru tikt galā. Pasaule, kuru izglābt.

I said don’t let it get you down. Everything’s on a wheel. We don’t get to choose how it turns, but every chance you had once, eventually, it comes around again.

Katrai de Linta grāmatai varētu uztaisīt skaņu celiņu, bet šoreiz es tiešām nenoklausījos nevienu pieminēto mūziķi, jo Greisa, tā skaistā, tetovētā meitene uz vāka, ir līdz ausīm iekšā rockabilly un veco fordu restaurēšanā, un mani no sirds neinteresē ne viens, ne otrs, bet, ja nu kādam patīk mašīnas un (aizņemtas) automehāniķes, tad šī ir grāmata tieši viņam.
Un vēl šī ir grāmata par ticību, kas dara brīnumus.

Conchita is holding up a sheaf of her saint drawings. Edna has a Bible, Ruth a crucifix. But the religious artifacts vary from the Catholic to Edna’s Baptist Bible to someone holding up a Koran. Henry’s got a copy of Darwin’s The Origin of Species, Irwin’s got a vinyl copy of the first Beatles album.

Un tam, ka grāmatai ir labas beigas, arī ir vienkārši jānotic. Un varbūt to var izdarīt, ja ir grāmata, dziesmiņa un draudzene.

Lasu:
Džefrijs Jūdžinidess. Midlseksa.
Spāņu dzejas antoloģija. 20. gs.
Dita Rietuma. Film noir no pagātnes līdz mūsdienām.
Italo Calvino. El barón rampante.

Klausos:

Posted on 04.08.2014, in Angliski and tagged , , , . Bookmark the permalink. Komentēt.

Bet man šķiet tā:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: